Olof Arborelius motiv från Dalarna

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

OLOF ARBORELIUS (1842-1915): "Sommarnatt i Dalarne", signerad och daterad Arborelius1874, olja på duk, ca 102 x 144 cm
Utställd: Olof Arborelius Minnesutsällning på Nationalmuseum 1943, utställningskatalog medföljer och finns att hämta i Utlämningen

297919

2015-03-07