Sybord Louis XV stil

Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil
Sybord Louis XV stil

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SYBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, fanérad i teak, dekor i intarsia i form av kuber, låda samt korg i sargen, monterad spegel i locket, förgyllda mässingsdetaljer, höjd 74, 60 x 42 cm

Lös spegel, ytskador, nyckel saknas, lock med torrsprickor

297935

2015-03-11