Sybord Louis XV stil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SYBORD, 1800-talets slut, Louis XV-stil, fanérad i teak, dekor i intarsia i form av kuber, låda samt korg i sargen, monterad spegel i locket, förgyllda mässingsdetaljer, höjd 74, 60 x 42 cm
Lös spegel, ytskador, nyckel saknas, lock med torrsprickor
297935
2015-03-11