Skål på fot Svenskt Tenn

Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn
Skål på fot Svenskt Tenn

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVENSKT TENN, skål på fot, Stockholm 1943, modellnummer 289, brättet med dekor av blomsterslingor, skålen uppburen av tre delfiner, höjd 13, diameter 31 cm

Ngt sned, spegeln med bucklor, smärre ytskador

297946

2015-03-07