Officiella Stockholmskartan 1954

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Officiella Stockholmskartan. Upprättad och ritad vid Stockholms Stadingenjörskontor. Skala 1: 10 000. Stockholm, Generalstabens litografiska anstalt, 1954.
Med dubbelsidiga kartor. Mått på band ca 47x46,5 cm.
Grönt klotpärm med titel i guld.

Några blad veckade. några revor och småskador, 2 kartor med revor.

297947

2015-03-07