Officiella Stockholmskartan 1954
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Officiella Stockholmskartan. Upprättad och ritad vid Stockholms Stadingenjörskontor. Skala 1: 10 000. Stockholm, Generalstabens litografiska anstalt, 1954.
Med dubbelsidiga kartor. Mått på band ca 47x46,5 cm.
Grönt klotpärm med titel i guld.
Några blad veckade. några revor och småskador, 2 kartor med revor.
297947
2015-03-07