Damfickur med kedja guld
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DAMFICKUR, 18 k guld med emalj, krans med orientpärlor, 1800-tal, Frankrike, kedja i 18 k guld, urets diameter ca 2,5 cm, längd kedja ca 100 cm, vikt ca 6,6 g
En pärla saknas samt några med slitage, nästintill all emalj bortnött på en sida, koboltblå emalj med omfattande skada, boett med skador
297978
2015-03-07