Damfickur med kedja guld

Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld
Damfickur med kedja guld

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DAMFICKUR, 18 k guld med emalj, krans med orientpärlor, 1800-tal, Frankrike, kedja i 18 k guld, urets diameter ca 2,5 cm, längd kedja ca 100 cm, vikt ca 6,6 g

En pärla saknas samt några med slitage, nästintill all emalj bortnött på en sida, koboltblå emalj med omfattande skada, boett med skador

297978

2015-03-07