Karmstol gustaviansk

Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARMLÄNSTOL, 1700-tal, gustaviansk, provinsarbete, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 40 cm, sarg etikettsmärkt Överstinnan S Edling / Uddevalla

Senare bemålad, slitage, färgbortfall, dekor med mindre bortfall, Slitage, färgbortfall, spår av äldre orangrepp

298080

2015-03-08