Silverpokal Samuel Lundal 1700-tal

Klubbat för:

7 600 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

POKAL, silver, Samuel Lundal, Gävle 1785, delvis förgylld, välvd fot med svängda åsar, runt mynningen stämplad bård, stämplad S. Lundal, höjd ca 19,5 cm, vikt ca 400 g

Zustandsbeschreibung

Gravyr

298083

2015-03-08