Gudin fickur 1700-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FICKUR, 18 k roséguld, 1700-talets slut, märkt Gudin A Paris, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, spindelgång, graverad boett med dekor av gult guld, diameter 42 mm, vikt 52 g, etui medföljer
Verket saknar gångjärn, boett med omfattande emaljskador, tavla med smärre nagg
298098
2015-03-11