Potpurriurna plakett Meissen fat i empire

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, empire, föreställande psykopomp vilande på pilar, diameter 14 cm, POTPURRIURNA, 1800-tal, urna med reliefdekor av blomstjälkar,MINIATYRFAT, PLAKETT föreställande Johan Friedrich Böttger, CREMEKOPP med lock, Meissen, porslin, FLASKA med propp, DOSA med lock, Wien, SALTSKÅLAR med hänkel, Herend, keramik

Skador på potpurriurnan samt dosan

298164

2015-03-08