Carl Milles Lilla Europahuvudet

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL MILLES (1875-1955) efter: Lilla Europahuvudet, märkt i formen Carl Milles, brons på sockel av marmor, höjd inklusive sockel ca 26 cm, enligt uppgift inköpt 1950-60-tal

Sockel med mindre nagg

298175

2015-03-09