Bägare i silver 1700-tal

Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal
Bägare i silver 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, silver, Anders Schotte, Uddevalla 1798, invändigt förgylld, mynningskant med vågband i relief, liv med svisselerad kartusch med ägarinitialer, höjd 16,5 cm, vikt ca 159 g

Bucklor

298360

2015-03-09