Bägare i silver 1700-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄGARE, silver, Anders Schotte, Uddevalla 1798, invändigt förgylld, mynningskant med vågband i relief, liv med svisselerad kartusch med ägarinitialer, höjd 16,5 cm, vikt ca 159 g
Bucklor
298360
2015-03-09