Blunderbuss

Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss

Klubbat för:

13 500 SEK

15 000 SEK

BLUNDERBUSS, med slaglås, ändrad från flintlås, brittisk, signerad J & W Richards (Joseph & William R. Birmingham 1799-1817), pipa i mässing med oktagonalt kammarstycke och Birminghamstämplar, signerat lås med hansäkring, helstock med graverade mässingsbeslag, kolvhals med inlaggd silverslinga och tumplåt, försedd med fjäderbelastad bajonett, längd 77 cm

298599

2015-03-17