Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, belgiskt, 1800-talets första hälft, signerat Guillaume Delilez, damaskerde pipor, signerade och graverade lås, stock med skuren dekor av vildsvin, graverade stålbeslag, tumplåt med monogram, kolvgrepp med piquering, längd 124 cm

ej tillhörande laddstock

298684

2015-03-17