Slaglåsgevär
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, belgiskt, 1800-talets första hälft, signerat Guillaume Delilez, damaskerde pipor, signerade och graverade lås, stock med skuren dekor av vildsvin, graverade stålbeslag, tumplåt med monogram, kolvgrepp med piquering, längd 124 cm
ej tillhörande laddstock
298684
2015-03-17