Kaffeservis troligen Italien

Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien
Kaffeservis troligen Italien

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFESERVIS, 29 dlr., fajans, 1900-talets första hälft, troligen Italien, märkta med tupp, bemålade landskapsmotiv, bestående av kaffekanna, sockerskål, 13 koppar med fat, 13 assietter, skål, extra fat, kaffekanna samt kopp med skador medföljer

Enstaka nagg kan förekomma

298686

2015-03-12