Bägare Tyskland Historismus 1800-talets slut

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SKÅL samt SALTKAR, silver, Tyskland, 1800-talets slut, "Historismus", skålen Hanau Neresheimer, skål med hänklar samt kulfötter, saltkaret med förgylld insida samt genombruten meanderdekor, skålens höjd 17,5 längd 20,5 cm saltkarets höjd 5,5 cm
Total vikt ca 393 g

Slitage

298758

2015-03-12