Olofsborg 1925

Olofsborg 1925
Olofsborg 1925
Olofsborg 1925
Olofsborg 1925
Olofsborg 1925
Olofsborg 1925

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OLOFSBORG, Finland, signerad E.M.O 1925, olja på duk, 29x55 cm
HISTORIK: Uppfört 1475, grundare Erik Axelsson Tott, som ett skydd för Savolax mot ryssarna. Olofsborg ligger på en holme i Kyrönsalmi sund, Savolax, i staden Nyslott

298775

2015-03-15