Målskjutningsstudsare
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MÅLSKJUTNINGSSTUDSARE, 1800-talets början, ändrad från flintlås, oktagonal pipa, kaliber ca 12 mm, snälltyck, senare diopter, helstock med mässingsbeslag, kolvlåda, längd 108 cm
korrosion, lagningar
298823
2015-03-17