Manschettknappar 1 par 18 k guld

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18 k guld, Bernhard Hertz AB, Stockholm 1913, vapensköld under adlig krona, Prytz´s vapen föreställande blomma i vas på vatten, dekor med flerfärgad emalj och rosenstenar, vikt ca 9 g, i originaletui

Kronor med skador/delar saknas, visst emaljslitage

298904

2015-03-13