Manschettknappar 1 par 18 k guld
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18 k guld, Bernhard Hertz AB, Stockholm 1913, vapensköld under adlig krona, Prytz´s vapen föreställande blomma i vas på vatten, dekor med flerfärgad emalj och rosenstenar, vikt ca 9 g, i originaletui
Kronor med skador/delar saknas, visst emaljslitage
298904
2015-03-13