Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, ändrat från flintlås, kaliber ca 16 mm, låset märkt Norrtelie, helstock med kolvlåda och stålbeslag, längd 124 cm

Skador, lagningar, kompletteringar

298911

2015-03-17