Slaglåsstudsare
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSSTUDSARE, omkring 1800, signerad Winqvist, ändrad från flintlås, oktagonal dekorerad pipa, kaliber ca 16 mm, kolv med diopterfästen, helstock med hornnäsa, kolvdosa, längd 110 cm
smärre slitage
298962
2015-03-17