Snapplåsgevär
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SNAPPLÅSGEVÄR, med flintsnapplås, kaukasisk, 17/1800-tal, dekorerad oktagonal pipa med band av låglödigt silver, låset med stämpel, stock med beslag av ben, mässing och silver, längd 79 cm
skador, senare laddstock
298976
2015-03-17