Ljuskrona oscariansk stil
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk typ, för sexton ljus, olikslipade prismor, delvis bronserad, stomme i mässing, höjd 36, diameter ca 85 cm
Enstaka prismor med skador medföljer, slitage, ej funktionstestad
299008
2015-03-14