Ljuskrona oscariansk stil

Ljuskrona oscariansk stil
Ljuskrona oscariansk stil
Ljuskrona oscariansk stil
Ljuskrona oscariansk stil

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk typ, för sexton ljus, olikslipade prismor, delvis bronserad, stomme i mässing, höjd 36, diameter ca 85 cm

Enstaka prismor med skador medföljer, slitage, ej funktionstestad

299008

2015-03-14