Uppläggningsfat Gustavsberg 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, Minerva, Gustavsberg, flintgods, i produktion 1866-1892, dekor i blå blomst samt med medaljonger av den romerska gudinnan Minerva, längd ca 38 resp 61 cm

Nagg, krackeleringar, gulnader

299075

2015-03-14