Kinesiskt stekfat och skålfat
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STEKFAT, SKÅLFAT med genombruten dekor, 1700 resp 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap resp drake, skålfatet med gallerkant, stekfatets längd 25, skålfatet diameter 26 cm
Stekfatet med lagning
299097
2015-03-13