Kinesiskt stekfat och skålfat

Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat
Kinesiskt stekfat och skålfat

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STEKFAT, SKÅLFAT med genombruten dekor, 1700 resp 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap resp drake, skålfatet med gallerkant, stekfatets längd 25, skålfatet diameter 26 cm

Stekfatet med lagning

299097

2015-03-13