Ljusstakar uppburna av puttis
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, för 2 ljus vardera, brännförgylld och mörkpatinerad brons, puttis på förgylld kolonn monterad på marmorsockel, ljuspipor i form av omfamnande bladdekor, höjd 25 cm
Ljusarmar något lösa i fattningen, sockel med mindre nagg
299101
2015-03-14