Ljusstakar uppburna av puttis

Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis
Ljusstakar uppburna av puttis

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, för 2 ljus vardera, brännförgylld och mörkpatinerad brons, puttis på förgylld kolonn monterad på marmorsockel, ljuspipor i form av omfamnande bladdekor, höjd 25 cm

Ljusarmar något lösa i fattningen, sockel med mindre nagg

299101

2015-03-14