Sveriges krig 1611-1632 8 volymer
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MILITARIA. (8). Sveriges krig 1611-1632. Utg. Generalstaben. Band I-VI + bilagsband I-II (allt som utkom). Stockholm 1936-1939.
4:o. 12 utvikbara kartor, 20 delvis utvikbara kartskisser (2 st numrerade A-B), 6 utvikbara bilagor. Illustrationer i texten.
Originallinneband. 8 vol.
Något nötta och fläckade band, några mindre skador
299165
2015-03-15