Gräddsnäcka 1700-tal

Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal
Gräddsnäcka 1700-tal

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GRÄDDSNÄCKA, silver, Isaac Saur (1750-1777) Stockholm 1765, invändigt förgylld, tumgrepp i form av voluter och musselskägg, längd ca 20 cm, vikt ca 280 g

Invändigt med mindre bucklor vid främre fotfästen

299178

2015-03-22