Gräddsnäcka 1700-tal
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GRÄDDSNÄCKA, silver, Isaac Saur (1750-1777) Stockholm 1765, invändigt förgylld, tumgrepp i form av voluter och musselskägg, längd ca 20 cm, vikt ca 280 g
Invändigt med mindre bucklor vid främre fotfästen
299178
2015-03-22