Urna med lock Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underlgasyrblått med motiv av figurscen i trädgård, höjd 30 cm

Lagningar vid halsen samt locket

299217

2015-03-14