Japansk urna omkring 1900
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA, keramik, Japan, omkring 1900, sk Satsuma, polykrom delvis förgylld dekor med motiv av hägrar och blommor vid vattenbryn, reliefdekor i forma v rosett, höjd 36 cm
Mynning med lagning
299226
2015-03-14