Japansk urna omkring 1900

Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900
Japansk urna omkring 1900

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, keramik, Japan, omkring 1900, sk Satsuma, polykrom delvis förgylld dekor med motiv av hägrar och blommor vid vattenbryn, reliefdekor i forma v rosett, höjd 36 cm

Mynning med lagning

299226

2015-03-14