Kinesisk bordslampa Qing
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått me dmotiv av figurer och fåglar omgivna av körsbärsblommor, höjd 28 cm (46 cm ink skärmställning)
Foten med nagg, senare montering
299243
2015-03-14