Svenska Trädgårdsföreningens tidskrift i häften

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OM TRÄDGÅRD MED LITOGRAFIER (54). Svenska Trädgårdsföreningens tidskrift. Red. A. Pihl - J. Eriksson o.a. 9 årgångar. 1878-86.
4:o (ca 26,5x18 cm). 54 kolorerade litograferade planscher och andra illustrationer.
I originalhäften.

Delvis nötta häften, vissa skador. Några fläckar.

299318

2015-03-15