Kannor Kina
Valmis
2015-03-15
299389
| Korkein tarjous | 2 400 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
KANNOR, 2 st, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått av figurscener resp rött och guld, höjd ca 11-12 cm
Den blåvita kannan med lagningar, smärre nagg o sprickor