Dosa i porslin 1700-tal

Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal
Dosa i porslin 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA, porslin, 1700-tal, polykrom dekor med motiv av adelsvapen med lejon och enhörning samt strödda blommor, snäckformat metallfäste, höjd 5,5 längd ca 11 cm

Smärre dekorslitage

299408

2015-03-15