Herrfickur Auguste Salzmann

Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann
Herrfickur Auguste Salzmann

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

11 000 SEK

AUGUSTE SALZMANN, 18 k guld, fickur, 1890-tal, Chaux de fonds, Schweiz, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, blånerade visare, breguetspiral, ankargång, guillocherad bakboett samt räfflade sidor, fasettslipat glas, boett nr: 41555, diameter ca 55 mm, vikt 155 g, kedja i gulddoublé medföljer

Glas med repor

299434

2015-03-17