Rustningsdelar Indopersiska 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RUSTNINGSDELAR, Indopersiska, 1800-talets slut bestående av: khula-khud med näsbärga och pik, dahl, armskena, etsad dekor med figurscener och text, sköldens diameter 50 cm

Plymer saknas, khula-khud med buckla

299443

2015-03-17