Brevkniv Kina 1800-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BREVKNIV, s.k. kantonarbete i elfenben, Kina, 1800-tal, delvis genombruten reliefdekor, längd 29,5 cm
Proveniens: Inköpt av sjökapten Christer Jägerskiöld i Kina omkring 1860
Smärre slitage
299472
2015-03-20