Grafikmappar, 2 st

Grafikmappar, 2 st
Grafikmappar, 2 st
Grafikmappar, 2 st
Grafikmappar, 2 st
Grafikmappar, 2 st
Grafikmappar, 2 st

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

GRAFIKMAPPAR, 2 st, Göteborg O.A. Mankell samt 1923 års mapp FfGK

GÖTEBORG. MANKELL, O. A. Göteborg. Aquarelle lithografier. Stockholm 1884.

Folio. Tryckt titelblad m. förklaring över planscherna och 20 färglitografier (alla, delvis ngt fläckade i marginalerna) lösa i obetydligt nött grön originalklotportfölj, text i guld på främre pärm.

samt ytterligare 6 oramade grafiska blad

299608

2015-03-16