Grafikmappar, 2 st
Klubbat för:
1 600 SEK
1 500 SEK
GRAFIKMAPPAR, 2 st, Göteborg O.A. Mankell samt 1923 års mapp FfGK
GÖTEBORG. MANKELL, O. A. Göteborg. Aquarelle lithografier. Stockholm 1884.
Folio. Tryckt titelblad m. förklaring över planscherna och 20 färglitografier (alla, delvis ngt fläckade i marginalerna) lösa i obetydligt nött grön originalklotportfölj, text i guld på främre pärm.
samt ytterligare 6 oramade grafiska blad
299608
2015-03-16