Karmstolar "Triva" Bengt Ruda för NK

Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets mitt, Triva-serien, design Bengt Ruda, skyltmärkt NK (Nordiska Kompaniet Stockholm), armstöd och ben i massiv bok, sitthöjd 38 cm

Bruksslitage, senare klädsel

299679

2015-03-18