TAKLAMPA, Funkis / Art Deco, 30-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKLAMPA, Funkis / Art Deco, Sverige, 1930-tal, kupa i grönt glas i relief med cylinder av vitt opalglas, kromad stomme, höjd ca 48 cm, glaskupans diameter ca 25 cm

Stålstommen med slitage, en skruv saknas, obetydliga nagg

299692

2015-03-18