Slaglåsrevolver

Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, belgisk, 1860-tal, oktagonal pipa stämplad NG, kaliber ca 9 mm, 6-skottstrumma med Liegè-stämpel, graverad stomme märkt P.J. Fagard Breveté, nätskuren valnötskolv, längd 30 cm

Korrosion, kolven skadad

299707

2015-03-17