Slaglåsrevolver
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, belgisk, 1860-tal, oktagonal pipa stämplad NG, kaliber ca 9 mm, 6-skottstrumma med Liegè-stämpel, graverad stomme märkt P.J. Fagard Breveté, nätskuren valnötskolv, längd 30 cm
Korrosion, kolven skadad
299707
2015-03-17