Äggkarott äggskål flintgods
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ÄGGKAROTT MED LOCK, ÄGGSKÅL, flintgods, 1900-talets andra hälft, dekor av kycklingar, polykrom glasyr, märkta Made in Czeckoslovakia, höjd 14 respektive 12 cm
Krackeleringar, miss färgningar, en mindre nagg
299885
2015-03-18