Äggkarott äggskål flintgods

Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods
Äggkarott äggskål flintgods

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄGGKAROTT MED LOCK, ÄGGSKÅL, flintgods, 1900-talets andra hälft, dekor av kycklingar, polykrom glasyr, märkta Made in Czeckoslovakia, höjd 14 respektive 12 cm

Krackeleringar, miss färgningar, en mindre nagg

299885

2015-03-18