Stolar Grete Jalk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, Grete Jalk för Poul Jeppesen, Danish Furniture Markers Control, teak, formgivna 1961, "PJ3-3", sitthöjd ca 43 cm
LITTERATUR: Mobilia George Tanier Catalogue
En stol med lagning upp mot ryggstödet, 2 med sprickor upp mot ryggstödet, klädsel med slitage o fläckar
299951
2015-03-18