Stolar Grete Jalk

Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk
Stolar Grete Jalk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 6 st, Grete Jalk för Poul Jeppesen, Danish Furniture Markers Control, teak, formgivna 1961, "PJ3-3", sitthöjd ca 43 cm
LITTERATUR: Mobilia George Tanier Catalogue

En stol med lagning upp mot ryggstödet, 2 med sprickor upp mot ryggstödet, klädsel med slitage o fläckar

299951

2015-03-18