Stolar Grete Jalk
2015-03-18
299951
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
STOLAR, 6 st, Grete Jalk för Poul Jeppesen, Danish Furniture Markers Control, teak, formgivna 1961, "PJ3-3", sitthöjd ca 43 cm
LITTERATUR: Mobilia George Tanier Catalogue
En stol med lagning upp mot ryggstödet, 2 med sprickor upp mot ryggstödet, klädsel med slitage o fläckar