verktyg hyvel 1800-tal

verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal
verktyg hyvel 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HYVEL, sannolikt 1700-tal, troligen Belgien/Frankrike, skuren dekor av bl a rocail samt imitationsmåleri, hyveljärnet stämpelmärkt, längd 84 cm

skador, slitage, något maskstungen

299963

2015-03-19