Edward Stammers London 1800-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD STAMMERS, mandelfat / konfektfat, 1par, sterlingsilver, London troligen 1829, brättet med reliefdekor av blommor, delvis förgyllda, ovala, längd 11,5, höjd 2 cm, vikt ca 130 g
obetydliga repor, en med obetydlig buckla
299969
2015-03-19