Byrå 1800-tal
2015-03-19
300023
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BYRÅ, 1800-tal, gustaviansk stil, profilerad kalkstenskiva med fossildekor, med intarsia med festonger, lagerkrans, urnor samt havrekärve, mässingsbelag, totalhöjd ca 79, 113x53 cm, nyckel finns
Blekt, repor, slitage
Nyckel finns att hämta i Utlämningen