Konsolbord empire 1800-tal

Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal
Konsolbord empire 1800-tal

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, förgylld och bronserad dekor med motiv av fabeldjur, skiva av marmor sk. blue turquin, ben avslutade i tassar, svärtad fotplatta, höjd 85, 93x40 cm

Senare bemålad fotplatta, repor och märken

300180

2015-03-19