Konsolbord empire 1800-tal
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, förgylld och bronserad dekor med motiv av fabeldjur, skiva av marmor sk. blue turquin, ben avslutade i tassar, svärtad fotplatta, höjd 85, 93x40 cm
Senare bemålad fotplatta, repor och märken
300180
2015-03-19