Kinesiskt paraplyställ

Kinesiskt paraplyställ
Kinesiskt paraplyställ
Kinesiskt paraplyställ
Kinesiskt paraplyställ
Kinesiskt paraplyställ
Kinesiskt paraplyställ

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, 1900-tal, cylindrisk, dekor i underglasyrblått med motiv av blommande körsbärskvistar, höjd 46 diameter ca 22 cm

Bruksslitage, smärre tillverkningsdefekter

300185

2015-03-19