Axel Hjalmar Lindqvist oljemålning
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL HJALMAR LINDQVIST (1843-1917): Vägskäl med damm, Skåne, enligt uppgift Lundavägens infart i Dalby, signerad A Hj Lindqvist 1884, olja på duk, ca 55x86 cm
Medföljer tidningsurklipp illustrerande vykort från 1908 som visar platsen för motivet
Krackeleringar
300202
2015-03-20